Kdo jsem - Puschel
Foto - Puschel

Spolupráce                  Obchodní informace, spolupráce

        Fotografie mě začala zajímat již v mém ranném věku. Měl jsem tehdy ještě mnoho jiných zálib a tak jsem se ke skutečné práci s fotoaparátem dostal až ve svých 15 letech. Nemalý čas jsem věnoval focení krajiny a také míst, které postupně zanikali pod tíhou urbanizace města ve kterém žiji. Již tehdy mi bylo líto krásných zákoutí a míst, které měli v proudu času přestat existovat a tak jsem se snažil je zdokumentovat aspoň jako obrázek. Věrným společníkem mi byl filmový kompakt Beirete a občas jsem si půjčil otcovu Exactu a fotil. Pak jsem, s pomocí svého otce, tyto mé 'díla' vyvolával v temné komoře. Opravdu mě to velmi bavilo a stále si ve vzpomínkách uchovávám ty okamžiky kdy se na fotopapíru začaly ukazovat obrázky. Jak čas, způsob osvitu a doba ve vývojce ovlivňovala výslednou fotku. Byla to fascinující doba, na kterou rád vzpomínám. Pak přišlo dospívání, jiné záliby i starosti.
        Asi v roce 2001 mě začali zajímat digitální fotoaparáty, asi rok jsem věnoval studiu technických paramatrů a možností. V roce 2002 jsem již ‚nevydržel' a koupil SONY S85. Byl a vlastně ještě je to úžasný aparát zvláště na svou dobu.

Již tehdy jsem vybíral na základě toho, že měl objektiv ZEIS a světelnost 2.0 a toho se držím do dnešní doby - čím světelnější sklo, tím lepší práce, více možností. A tak jsem podlehl fotografickému kouzlu podruhé a to už ve zralém věku :o). Fascinují mne možnosti digitální techniky a následného postprocesingu. Je to zcela něco jiného, než v temné komoře a přesto tak podobného. Dává to fotografii nový rozměr. Dál se posouvá hranice lidské fantazie a digitální technika je jen prostředek k dosažení cíle.
        Začalo asi 2leté období kdy jsem se, opravdu intenzivně, věnoval studiu fotografie, její zákonitosti a principu. Čím více jsem se dozvídal, tím více mě to táhlo pracovat s zrcadlovkou a to do té míry, že jsem rád opět sáhl po otcově stařičké Exaktě a fotil opět na film. Nicméně jsem stále sledoval vývoj cen v oblasti digi zrcadlovek, až nastal čas velkých slev u Nikonu a tak jsem se roku 2004 stal šťastným majitelem Nikona D70 s objektivem 18-70 DX. Koupil jsem ho v celku výhodném setu ještě s Nikkorem AF 50/1.8 D a Sigmou 70-300 4.0-5.6 APO II Macro + 1GB kartu. Následoval nákup databanky z USA, aby bylo kde uchovávat snímky v terénu. Tímto, nákup ustanul. Až po roce jsem ještě zakoupil z druhé ruky blesk SB-800 a objektiv Tamron 28-75 2.8 Xi.
       Vím, že jsem ještě nedosáhl na úplný technický vrchol a tak, se stále snažím, o nákup světelnějších skel pro větší svobodu a technickou kvalitu. I když již vím mnoho, stále se učím jak lépe zvládnout techniku. Čím více techniku ovládám a čím více se dozvídám o kompozici, hloubce ostrosti, o cloně a časech, o nastavení fotoaparátu, o práci s bleskem, tím více si uvědomuji že technika nedělá zajímavý snímek. Perfektní snímek ano, ale zajímavý snímek se rodí v hlavě fotografa. Zákonitosti a pravidla jsou dobré a pomáhají vést myšlenku, ale myšlenka, musí existovat. A tak zjišťuji, že jsem opět na začátku ... :o)
        Stále se učím dělat lepší a zajímavější fotografie. S některými se můžete seznámit na tomto webu. Zajímají mě komentáře druhých a proto, některé fotografie, také naleznete na veřejných galeriích a foto serverech jako je : Photopost, Fotoaparat, Fotografování, Photoserver, DF Klub a jiné.

Přeji všem návštěvníkům dobré světlo a příjemný den.
Thomas Püschel © puschel.cz